Тури в Єгипет, Шарм Эль Шейх, Єгипет Хургада, Погода Хургада, Єгипет, відпочинок в Єгипті, стародавній Єгипет

Тури до Єгипту

 

телефонуйте для консультації   

Єгипет відпочинок

Ця стародавня країна з багатими культурними традиціями і розвиненою туристичною інфраструктурою приваблює мандрівників з усього світу. У Єгипті можна відпочивати цілий рік, але саме «піковий» час - Новий рік і різдвяні канікули. Відпочинок в Єгипті - це чудова Хургада, популярний Шарм-ель-Шейх, Ель Гуна, яку називають єгипетською Венецією, кліматичний санаторій Сафага, Макаді Бей, полюбився дайверам Дахаб, Таба - Єгипет був і залишається країною самого недорогого масового пляжного відпочинку. У Єгипет, на узбережжя Червоного моря, «злітаються» серфери і дайвери: одні ловлять хвилю, інші занурюються під воду - помилуватися коралами. Чудовий клімат, тепле море, широкі піщані пляжі, якісні готелі, різноманітні екскурсії - все це робить відпочинок в Єгипті незабутнім: сюди хочеться повернутися знову і знову.

Тури в Єгипет

Арабська Республіка Єгипет ( АРЄ ) розташована на північному сході Африки, а частина її території - Синайський півострів - знаходиться в Азії. Кордон між двома континентами проходить по Суецькому каналу. 96 % території Єгипту, що перевищує мільйон квадратних кілометрів, - це пустеля з рідкими оазисами, причому значна частина пустелі - НЕ піщана, а гориста. Решта - долина і дельта Нілу, де до цих пір живе 90 відсотків 65-мільйонного населення країни.

Ще давньогрецький історик Геродот говорив, що « Єгипет - дар Нілу ». Долина великої річки простягнулася на півтори тисячі кілометрів з півдня, від кордону з Суданом, на північ, до узбережжя Середземного моря, відокремлюючи східну Аравійську пустелю від західної, Лівійської . Ширина «смуги життя» вздовж Нілу коливається від одного кілометра на півдні до 20-25 кілометрів в районі Каїра. Сама пустеля залишає незабутнє враження: пісок, дюни, незліченні відтінки кольору - від жовтого, як охра, до пурпурного, назви яким є тільки в мові кочівників.

Клімат Єгипту

На півночі субтропічний, на решті території - тропічний пустельний. Середні температури січня від 11-12 С вище нуля на півночі до 15-16 С на півдні, липня відповідно 25-26 С і 30-34 С. Опади - в рік менше 100 мм на більшій частині території, 200-400 мм на півночі. Найбільш вдалий час для відпочинку в південній частині Єгипту - з жовтня до початку травня. Температура води в Червоному морі ніколи не опускається нижче 20С. Середня температура повітря 25-30С.

Єгипет - Піраміди 

Історія Єгипту налічує більше 6 тисяч років. Збережені на його території унікальні пам'ятки древньої культури приваблюють щорічно величезну кількість туристів з усього світу. Грандіозні піраміди і Великий Сфінкс, величні храми у Верхньому Єгипті, багато інших архітектурних та історичних шедеврів - все це як і раніше вражає уяву всіх, кому вдається ближче познайомитися з цією дивовижною країною.

Мільйони мандрівників відвідували Єгипет - багато приїжджали сюди знову і знову. Найвідоміші з них залишили нам свої дорожні замітки із захоплюючим описом країни на Нілі: математик Евклід, географ Страбон, письменники Гюстав Флобер і Агата Крісті, Лоренс Даррелл і Е.М. Форстер. Навіть завойовники не залишалися байдужими до красот цієї країни. Олександр Великий подарував їй Олександрію; Наполеон, археологи якого відкрили Древній Єгипет, під час походу звернувся, сам хвилюючись, до своїх військ зі словами: «Солдати, сорок століть дивляться на вас з висоти цих пірамід!»

Державний устрій Єгипта

Єгипет – президентська республіка. Глава держави - президент - обирається загальним голосуванням громадян. Президент Єгипту володіє майже необмеженими повноваженнями, тому демократія тут цілком і повністю залежить від доброї волі глави держави.

Населення

Населення країни близько 80,5 млн. чоловік (оцінка на липень 2010, 16-е місце у світі): 98% єгиптяни (араби єгипетські), а також нубійці, бербери та ін. Міське населення становить 44,6%.

Єгипетська мова

Розмовною мовою в Єгипті є один з арабських діалектів, офіційна - так звана "висока" арабський. Також поширена англійська мова.

Релігія

Державна релігія - іслам (сунітського толку), близько 10% населення - християни (копти).

Як поводитись у Єгипті?

Мусульманська віра визначає ритм життя єгиптян. Місцеві жителі носять сорочки вільного крою, причому прості люди віддають перевагу білому кольору, а жінки одягаються в чорне, оживляючи наряд яскраво забарвленими елементами, іноді з прикрасами і мереживами. Звертаючись до мусульманських цінностей, все більше жінок - часто за наполяганням чоловіка або сім'ї - знову починають носити « хигаб », різновид паранджі, що не приховує обличчя, а тільки покриває волосся, і довге широке плаття - «галабею». Єгиптяни дуже терпимі в питаннях релігії. Не дарма християнство та іслам проіснували тут пліч-о-пліч більше тисячі років. І хоча і місцеві мусульмани, і місцеві християни дуже релігійн , вони ніколи не будуть нав'язувати приїжджим свій кодекс поведінки або вимагати дотримання своїх релігійних норм. Єгипетські курорти живуть нормальним, звичної для європейця життям: немає заборони на вживання алкогольних напоїв, європейський стиль одягу не викликає неприязні у місцевих жителів, в деяких ресторанах можна замовити навіть страви зі свинини.

Кухня Єгипту

Страви єгипетської кухні відрізняються гострим смаком і зазвичай готуються з використанням великої кількості різних спецій і соусів. Ресторанне меню в готелях відпрацьовано в європейському стилі з додаванням єгипетських страв. Тут можна покуштувати страви китайської, європейської та східної кухонь. В асортименті - кукурудзяні пластівці з молоком, фруктові салати, джеми, соки, квасоля єгипетська, м'ясні та овочеві закуски, картопляне пюре. На ряду із звичайними закусками - ковбаси, сири, помідори, огірки, перці, баклажани, капуста, морква, картопля. Є особливі єгипетські страви - окра, кошари, мохщі, Фулі, долма, Фаттах, східні солодощі баклава, кунафа, басбуса. Особливою популярністю користуються морські страви з креветок, кальмарів і восьминогі.

Гроші Єгипту

Грошова одиниця Єгипту - єгипетський фунт або єгипетська ліра (LE). В одному фунті - 100 піастрів. 1 долар США = приблизно 5.6 фунтам. У магазинах приймають і долари, але тоді товар обійдеться вам дорожче. Міняти гроші можна в банку, аеропорту, а також в обмінних пунктах готелів. Працюють банки з 10.00 до 14.00 та з 18.00 до 21.00, вихідні - субота, неділя, деякі банки не працюють і в п'ятницю.

Єгипетська медицина

У Єгипті існують державні та приватні клініки, де виробляється платне обслуговування . При настанні страхового випадку необхідно звернутися в страхову компанію за телефонами, вказаними в страховому полісі. Тільки при безпосередньому інформуванні страхової компанії і координуванні нею ваших дій буде надано безкоштовне (або з наступної компенсації витрат) обслуговування згідно страховому полісу (див. пам'ятку, прикладену до страхового полісу). Просимо уважно вивчити страховий поліс і звернути увагу на нестрахові випадки, що не покриваються страховим полісом.