Таїланд

 

Відпочинок в Таїланд

 

Таїланд- лідер з частоти відвідувань країн Південно-Східної Азії. Тисячі буддійських храмів і монастирів, прекрасні палаци і пагоди в Бангкоку, прекрасні пляжі Паттайя, Патонга, Самуї і Пхукету, бурхливе нічне життя з найрізноманітнішими шоу та розвагами, знаменитий тайський масаж і бойові мистецтва, катання на слонах, чудові умови для дайвінгу, унікальні плавучі базари і сотні екзотичних островів Андаманського моря, страви знаменитої тайської кухні і феєричні буддійські святкування.

Розташування: Південно-Східна Азія; південно-західна частина півострова Індокитай і північ півострова Малакка. Межує з Камбоджею, Лаосом, М'янмою, Малайзією. Країна простягається з півночі на південь (близько 1875 км від самої північної до найпівденнішої точки) та володіє до того ж однією з найдовших берегових ліній в регіоні (всього близько 3219 км берегів).

Загальна площа(з урахуванням островів): 514 тисяч км2.

Бангкок(«місто дикої сливи ») - заснований королем Рамою I в XVIII столітті. У Самутпракарне(30 км на південний схід від Бангкока) розташована найбільша в світі ферма крокодилів з більш ніж 40 тис. прісноводних і морських особин, з власним зоопарком та Музеєм динозаврів.

У 30 км на південь від Бангкока розташований великий плавучий ринок Банг-Нам-Пуенг. У вихідні дні з 8.00 до 14.00 тут можна придбати безліч найрізноманітніших товарів, включаючи морепродукти, фрукти, квіти, місцеві пахощі і товари ручної роботи.

У 33 км від Бангкока розташований парк Муанг-Боран(«Стародавнє Місто»), де відтворена вся територія королівства з найбільш відомими історичними пам'ятниками.

У 86 км на північ від Бангкока лежить стародавня столиця Сіаму і сучасний історичний парк - Аюттхая(1350 -1767 рр.), знаменита своїми руїнами стародавніх храмів Ват Пра Чао Пханан Чоенг (XIV ст.), Чао Монгкол, Ват Пра Сі Санпхет (XIV в.), Ват Пра Меру, Ват Чай Ваттанарам, а також руїнами палацу Банг Па Ін - літньої резиденції перших королів династії Чакри. Місто внесене до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

На захід від Бангкока, поряд з містечком Накхонпатхом, знаходиться найбільша в світі статуя Будди - блискуча на сонці 127-метрова Пра Патхом Чеді, а недалеко від містечка Канчанабурі(130 км від Бангкока) – сумно відомий міст через річку Квай і «Дорога смерті», побудовані військовополоненими в часи Другої світової війни. Неподалік розташований і знаменитий культурний центр «Сад Троянд» - одна з кращих етнографічних експозицій країни. Поруч – зоопарк і заповідник слонів Сампхран.

Північний Таїланд– туристично малозасвоєна область, з мальовничою лісистою місцевістю, з водоспадами, яскравими національними святами, десятками стародавніх міст і храмів.

Чіангмай (700 км на північ від Бангкока) – другий за величиною і значенням місто країни. Неподалік розташовано загадкове місто Мехонгсон. На 5 км південіше Чиангмая лежать руїни Віанг Кум Кам – найбільш раннього історичного поселення в області (близько X -XI ст.).

Історичний заповідник Сукхотай розташований в 447 км на північ від Бангкока і займає 70 кв.км площі вздовж лівого берега р. Йом, охороняючи більше 100 напівзруйнованих споруд цієї стародавньої столиці (XIII -XV ст.), у тому числі знаменитий храм Ват Сі Чхум зі статуєю сидячого Будди, відстань між колін якого становить 11 м. На північний схід від Чиангмая і в 785 км від Бангкока лежить Чіанграй, колишня столиця держави Ланна Тай («королівство мільйона рисових полів»)

На північний схід від Чіанграя, на березі річки Меконг, лежить ще одна давня столиця – Чіангсен (Чіангсаен), що славиться храмами Ват Пра Тхат Чом Кітті , Пра Тхат Дої Тунг , Чеді Ват Па Сак і Чеді Луанг , а також своїм чималим Краєзнавчим музеєм.

Відразу за кордоном міста починається знаменитий «Золотий Трикутник» ( Соп Руак ) – гористий лісовий район у сходження кордонів з Бірмою і Лаосом, колиска тайської цивілізації, де багато століть тому виникли перші незалежні тайські держави. Зараз цей район сумно відомий як «столиця опіуму», але справжня велич краю криється у мальовничих гірських пейзажах з водоспадами, у населених слонами густих лісах та у численних тайських і бірманських храмах.

Поради та звичаї

• Тайці надзвичайно толерантні до проявів чужих звичаїв – підвищувати голос і, тим більше, кричати вважається ознакою поганого тону.

• До тайських полісменів можна звертатися з будь-яких питаннь – вони дуже доброзичливі і цілком компетентні щодо будь-яких туристичних питань .

• Королівська сім’я користується величезною повагою серед жителів країни: тайці обов'язково встають при виконанні королівського гімну (виконується в 8:00 і 18:00 по всіх теле- і радіоканалах), а в кінотеатрах перед кожним сеансом демонструється портрет короля. Іноземцям теж рекомендується вставати або шанобливо зупинятися прямо на вулиці під час виконання королівського гімну.

• Всі статуї Будди, в якому б вигляді та стані вони не знаходилися, вважаються священними. Тому не слід забиратися на них для того, щоб сфотографуватися (покарання зазвичай досить жорстке – сягає штрафу та знищення плівки, на якій відображено подібне святотатство), або в якій-небудь іншій формі виявляти неповагу.

• Жінки не мають право звертатися до монахів, у свою чергу буддійським ченцям заборонено торкатися або приймати що-небудь з рук жінки. Тому жінка, яка бажає зробити підношення ченцеві, зобов'язана спочатку передати це чоловікові, а той, у свою чергу, віддасть це ченцеві.

• У храмі чоловіки повинні надягати головні убори, а жінкам дозволяється заходити всередину тільки в штанях або довгих спідницях, блузах з довгими рукавами, застебнутому догори і у хустці, що покриває голову. Перед входом до храму також необхідно роззутися. Перебування в храмі стороннім під час служби заборонено.

• Категорично не рекомендується погоджуватися на безкоштовні поїздки, екскурсі , пропозиції їжі або напоїв від незнайомих (в основному водіїв таксі і тук-туків).

• З 2007 року в Таїланді набув чинності новий антитютюновий закон. Заборона поширюється на куріння в громадських місцях – у виставкових залах, музеях, торгових центрах, дитячих ігрових майданчиках, парках, стадіонах, холах готелів і багатоквартирних будинків, ресторанах, барах, а також на зупинках громадського транспорту. Порушникам загрожує штраф від 2000 до 20 тисяч батів (від $ 55 до $ 550 ).

• Чайові прийнятні тільки в туристичних місцях, їх дають носіям (5 -10 батів ), водіям таксі (округляють показання лічильника до 5-10 батів) і гідам, а також працівникам готелів (покоївкам – 10 -20 батів в добу). У ресторанах сервісні послуги (service charge) включені в рахунок у розмірі 10 % окремим рядком. У тих місцях, де цього немає, чайові зазвичай складають ті ж 10 %.

• Ні в якому разі не можна використовувати воду з місцевих джерел або з-під крана. Слід завжди купувати бутильовану воду у фабричній упаковці (її часто надають у готелях безкоштовно; цілісність пляшки і кришки слід обов'язково перевірити перед вживанням).

• Будь-який продукт, придбаний на ринку, слід піддавати ретельній обробці.

• Окрему небезпеку становить висока температура і вологість повітря. До характерних місцевих особливостей відноситься дуже високий рівень сонячної радіації, тому рекомендуються наносити захисні креми, носити широкополі головні убори і легкий одяг з натуральних тканин.