Туніс

 

Відпочинок в Тунісі 

 

Туніс - це кілька кілометрів фантастичних піщаних пляжів на узбережжі Середземного моря, неосяжні простори пустелі Сахари, ліси коркового дерева і оливкові плантації. Це пряний аромат жасмину, живописні міста і найкращі курорти Тунісу: Хаммамет, Сусс, Махдія і Монастір. Забронювавши тур в Туніс в ви зможете позасмагати на білосніжних пляжах, насолодитися морськими прогулянками, пройти курс таласотерапії, відвідати унікальні екскурсії та весело розважитися!

Вирушаючи на екскурсію по Тунісу, туристи відкривають для себе різноманітну культуру країни. Завдяки помірному м'якому клімату, відпочинок в Тунісі приємний у будь-який час року. Морський бриз освіжає узбережжі влітку, взимку в південних районах країни яскраво світить сонце. Вас зачарують фруктові сади Набеля, острів Джерба, широкі пляжі з дрібним піском, солоні озера пустелі і багато іншого. 

Готелі Тунісу завжди готові запропонувати своїм гостям послуги таласотерапії в своїх spa-салонах. Розкішні ресторани з національною, європейською кухнею і кулінарними традиціями інших країн чекають своїх гурманів. Тунісці виключно доброзичливий і гостинний народ. Все тут дихає привітністю і спокоєм.

 

Махдія - це найпівденніший (після острова Джерба) з курортів Тунісу. Розташований в 45 км на південь від міста Монастір, на незайманих пляжах з чистим і ніжним піском, на невеликому мисі, який переходить в море. Це невелике курортне місто на узбережжі Середземного моря, відоме в минулому як піратське гніздо, зараз являє собою найважливіший риболовецький порт Тунісу.

Махдія славитися своєю традицією ловлі риби, чудовими виробами своїх майстрів - вишивкою і тканинами. Виготовлення шовкових тканин - традиційне заняття чоловіків. Прогулюючись по Старому місту і зустрічаючи лавочки торговців, Ви будете милуватися цими шедеврами із золотих і срібних ниток, створених вручну справжніми художниками в їх крихітних майстерень.

Знаменита Махдія також своїми пляжами з розкішним білим піском, які виділяються навіть на тлі прекрасних пляжів всього іншого туніського узбережжя. Сюди не варто їхати любителям бурхливого нічного життя і «тусовок». Махдія - ідеальний курорт для сімейного відпочинку біля моря!

 

Монастір - це історичний і культурний центр Тунісу. Головна визначна пам'ятка міста - залишки Рабату Хартема, оборонної споруди, побудованого в 8 столітті, пізніше став частиною могутньої фортеці-касби. Золото, мармур, художні кахлі - це тільки деякі з дорогоцінних матеріалів, які застосовувалися в будівництві та оздобленні мавзолею.

У Медині знаходиться і друга сакральна споруда, що має відношення до Бургібу. Це - Мечеть Бургіби, побудована в 1963 р за зразком мечеті Хаммуди-паші в Тунісі.

Крім своїх історичних пам'яток, Монастір чарує своїми прекрасними безкрайніми пляжами дрібного білого піску, бірюзовими водами і блакитним небом, будучи ідеальним місцем відпочинку для дорослих і дітей. У місті-курорті є спеціальний порт прогулянкових суден, центр навчання підводному плаванню. Уздовж широких золотих пляжів тягнуться розкішні готелі. Звідси дуже зручно їздити в міста Сфакс, Ель Джем, Кайруан. Тут чимало місць для прогулянок, маса затишних ресторанчиків і барів, сувенірних магазинів. Однак нічне життя тут не така бурхлива, як на курортах Сусс і Хаммамет. Відвідавши Монастір раз, Ви обов'язково захочете сюди повернутися!

Сусс - одне з найпопулярніших місць в Тунісі. Тут в 11 столітті до н.е. фінікійці заснували поселення Хадрумет, згодом перейшло під владу римлян, а потім до візантійцям. У 8-9 столітті н.е. тут оселилися араби, які надали Cтарая частині міста його теперішній вигляд. Ви зможете побачити фортецю з зубцями і 30-метровою вежею, кілька старовинних мечетей, Старе ринок, а в околицях міста знаходяться залишки фінікійських гробниць, римських будинків, візантійських укріплень і християнських катакомб.

Сучасний Сусс вражає уяву різноманітністю нічних розваг - дискотеки, ресторани, казино і багато іншого.

В 5 км від Сусса знаходиться відомий курорт - Порт Ель Кантауї. Любителі дайвінгу зможуть відвідати Центр підводного плавання, заглянути в штучну гавань для яхт, на гольф-поля. Своїх маленьких мандрівників Ви зможете зводити в Аквапарк, зоопарк і новий парк атракціонів і розваг для дітей, розраховані на всі вікові категорії. Ви не будете нудьгувати, ми впевнені в цьому!

Цей туристичний центр знаходиться в 65 км на південний схід від міста Туніс. В Хаммаметі не будують висотних будівель, щоб не затуляти прекрасний вид на затоку. Спочатку приголомшливі природні умови цих місць оцінили римські легіонери - вони приїжджали в Хаммамет підлікувати рани, потім узбережжі відкрили для себе араби (у перекладі з арабської Хаммамет означає «місце для купання»), а в ХХ столітті - європейці. 

Хаммамет - це дивно красиве місто, що потопає в зелені кипарисів, жасминовий і оливкових гаїв, апельсинових і лимонних садів. Тут, на тлі прекрасних зелених парків та золотистих піщаних пляжів розташовується мережа комфортабельних готелів, що пропонують своїм гостям унікальні процедури таласотерапії. Ви зможете відвідати кращі центри таласотерапії такі, як Bio Azur, який входить в комплекс готелів Azur, і Vital Center Thalgo в готелі Husdrubal Thalassa. 

Державний устрій - Президентська республіка. Глава держави - президент, що обирається на 5 років. Він же є головнокомандуючим збройними силами країни, призначає склад уряду і прем'єр-міністра. Глави регіонів і місцевих органів самоврядування призначаються урядом.Туніс входить в ООН, ОАЄ. В країні заборонена полігамія, чоловіки і жінки мають рівні юридичні права.

Клімат Тунісу - субтропічний середземноморський на півночі і вздовж узбережжя, на півдні й у внутрішніх районах - тропічний пустельний. Влітку з пустелі Сахари можуть дути сухі вітри, що несуть сильну спеку. Сезону затяжних проливних дощів немає.

Середні температури січня +10 ° C на півночі і +21 ° C на півдні, липня +26 ° C на півночі і +33 ° C на півдні. Опадів за рік випадає від 100 мм на півдні до 1500 мм в гірських районах, деякі пустельні області взагалі не отримують опадів протягом багатьох років поспіль. У пустельних районах вночі нерідкі заморозки навіть навесні і восени, хоча вдень температура в цей період може досягати + 25 ... + 27 ° C. Літня спека на узбережжі пом'якшується морським бризом, тому суб'єктивно здається дещо прохолодніше, ніж є насправді.

Купальний сезон починається в кінці квітня і триває до початку жовтня. Найкращий час для туризму березень-червень і вересень-листопад.

Населення Близько 9,6 млн. чоловік, в основному тунісці (араби Тунісу, 98%), а також бербери (1%) і європейці (1%). Велика частина населення проживає в районі середземноморського узбережжя, вся південна частина Тунісу практично безлюдна.

 

Релігія Державною релігією проголошений помірний іслам. Більшість віруючих (95% населення) - мусульмани-суніти, також поширені іудаїзм і християнство.

Державна мова - арабська (його туніський діалект), другою офіційною мовою Тунісу є французька, його знають майже всі жителі країни. У туристичних районах говорять також англійською та німецькою.

 

 

 

Грошова одиниця - туніський динар. Купюри однакового номіналу можуть бути різного зразка і відрізнятися за розміром і кольором.

Ввезення іноземної валюти не обмежено, національної - заборонено. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти. Валюту можна поміняти в готелі або обмінному пункті банку. Курс звичайно - фіксований, встановлюється Центральним банком Тунісу. Іноземну валюту можна обміняти в обмінних пунктах, банках, а також у спеціалізованих пунктах обміну в портах, аеропортах або в готелях, і тільки за фіксованим курсом Центрального банку Тунісу. При обміні рекомендується брати квитанцію, яка є основним документом для зворотного обміну на іноземну валюту - обмін здійснюється тільки в аеропорту і тільки при наявності квитанції первинного обміну. Дорожні чеки і кредитні карти приймаються без обмежень у багатьох магазинах, ресторанах і готелях. Банкомати також можна знайти у всіх великих містах і туристичних центрах.

Кухня. Туніська кухня ближча до європейської, ніж традиційно арабської. Єдина гостра приправа - харісса - подається в окремому посуді разом з оливковою олією. М'ясо продається в парному вигляді. У більшості випадків це яловичина і баранина, хоча подекуди можна спробувати і верблюжатину. Традиційно риба і морепродукти переважають м'ясо, хоча й коштують дорожче. Більшість тунісців своїм улюбленим блюдом називає традиційне для арабського Магрибу страва під назвою кускус. Молочні продукти в гордій самоті представляє сир (буває кількох видів). Багато солодощів (більша частина яких виготовлена з патоки, одержуваної з фініків), які абсолютно не схожі на ті, що пропонуються на Близькому Сході. Багато різних овочів і фруктів. Влітку можна спробувати плоди кактуса (тільки не збирайте їх самі - практично непомітні на перший погляд колючки, втупившись у ваші пальці зіпсують враження від самого продукту.), Мариновані маслини. Переважна більшість продуктів харчування (якщо не всі) виготовляються безпосередньо на території Тунісу.

У Тунісі виробляють прекрасні сухі і столові вина, кілька видів пива. Французькі майстри досі консультують туніських. Популярні терпкий і важкуватий "Шато Морнаг", червоний і рожевий і більш легкий "Магон". Відрізняються оригінальним смаком лікер з фініків і трав "Тібарін" і інжирна горілка "Буха".